• Index
  •  » Hufiec
  •  » Punkt 10 - Rajd Andrzejkowo-Katarzynkowy

#1 2008-11-16 19:44:25

Konrad

http://img131.imageshack.us/img131/6550/adminyv5.gif

9310071
Skąd: Szczecinek
Zarejestrowany: 2006-08-08
Posty: 555

Punkt 10 - Rajd Andrzejkowo-Katarzynkowy

No dobrze. Już tłumaczę o co cho. Punkt 10. Nieee, nie prawa harcerskiego. Naszego regulaminu. Jest on zaproszeniem do dyskusji. Nawet na chwilę obecną wywołał już sporo kontrowersji. To całkiem dobrze.

"- Obowiązuje regulamin mundurowy. Całkowity zakaz noszenia do munduru spodni wieloplamiastych – moro."

Regulamin mundurowy stawia sprawę jasno.  Nie wolno nosić takich, a takich spodni do munduru harcerskiego, który określają takie, a takie wytyczne Co w nich złego? Jak dla mnie nic. Nie jestem hipokrytą, przyznaję, że nie raz zdarzyło mi się i czasem jeszcze zdarza założyć moro do munduru. Są wygodne, praktyczne i dobrze wyglądają. Zresztą noszenie ich tyczy się większości panów w ZHP. I teraz pytanie do Was, druhny i druhowie. Poinniśmy przestrzegać regulaminu za wszelką cenę, czy podejść do sprawy bardziej życiowo? Z drugiej zaś strony:  Czy możemy wszelkie zasady traktować wybiórczo, gdy nam to pasuje, lub nie? I wreszcie. Co jest nie tak z tym moro?  Czy wpływa w jakiś sposób na wizerunek związku?

Ten zapis w regulaminie jest swego rodzaju eksperymentem. I dla przypomnienia wspomnę, że tyczy się on tylko mundurowego apelu. Nikogo z rajdu (czy też apelu - w tym wypadku może się to odbić na punktacji) nie wyrzucimy, za "takie, a takie" spodnie.

Kolejnym punktem pogadanki będzie alkohol. Ostatnio tyczyła się dyskusja o 10 punkcie prawa harcerskiego. Nie wracamy do niej. Tym razem sprawę chcę postawić trochę inaczej.

- Czy prawo harcerskie powinniśmy traktować jako dekalog, czy wskazówkę, która prowadzi nas do określonego celu?
- Czy powinniśmy wnikać, co dany harcerz robi w swoim prywatnym czasie, czy brać to pod uwagę tylko wtedy, gdy jako harcerz występuje?
- Co zrobić, gdy już o takiej pijącej/palącej osobie wiemy?

Narazie tyle. Dyskusja jest punktem programu dla osób w odpowiednim wieku. Przygotowanie do niej i wystawienie reprezentacji to zadanie przedrajdowe. Patrolowi, wędrownicy, harcerze starsi z dłuższym stażem. Odbędzie się w drugi dzień rajdu jako jeden z warsztatów. Warsztaty przewidziano między godziną 16.30 a 19.00. Serdecznie zapraszamy również władze naszego hufca i wszystkich innych instruktorów.
Już dziś można wymieniać opinie na naszym forum.


"Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy starać się dojść coraz dalej.."
Motto brytyjskiej 22 Specjalnej Dywizji Sił Powietrznych

http://www.suwaczek.pl/cache/e56d25079e.png
"Don't call it a failure. Call it education."

Offline

 
  • Index
  •  » Hufiec
  •  » Punkt 10 - Rajd Andrzejkowo-Katarzynkowy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
posokowiec bawarski opinie golden retriever hodowla Kredyt pozabankowy